POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W LEKKOATLETYCE

W czwartek 12.05.2022 na obiekcie Mareckiego Centrum Edukacyjno- Rekreacyjnego zostały rozegrane finały Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkoatletyce. Do rywalizacji przystąpiło ponad 100 zawodniczek i zawodników z czterech szkół powiatu wołomińskiego: SP2 Radzymin, SP2 Zielonka, SP2 Ząbki oraz SP4 Ząbki. Każda zawodniczka lub każdy zawodnik mógł startować w jednej konkurencji indywidualnej i w jednej sztafecie.  Poziom rywalizacji w kilku konkurencjach był bardzo wyrównany. W skoku w dal o I miejscu w kategorii dziewcząt zadecydował dopiero trzeci wynik, gdyż dwa pierwsze były identyczne. W kategorii chłopców w skoku w dal o I miejscu zadecydował drugi wyniki, gdyż pierwszy był identyczny. W biegu na 100 m. dziewcząt o I miejscu zadecydowała  0,01 sekundy.
            Po rozegraniu wszystkich konkurencji odbyła się dekoracja zwycięzców. Dyplomy oraz medale wręczyła Pani Izabela Paciorek Dyrektor Szkoły Podstawowej nr4 w Markach oraz Pan Maciej Goławski – Koordynator Sportu Szkolnego w Markach, główny organizator tych zawodów. Nagrody zostały ufundowane przez Miasto Marki. Wielkie podziękowania również dla Pana Michał Boguckiego- Sędziego Głównego zawodów.
            Najlepsza trójka z każdej konkurencji indywidualnej oraz po dwie najlepsze sztafety uzyskały awans do zawodów miedzypowiatowych. W klasyfikacji drużynowej w kategorii dziewcząt zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr2 w Zielonce, natomiast w kategorii chłopców Szkoła Podstawowa nr2 w Radzyminie.