POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI ORAZ POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W KOSZYKÓWCE 3X3 CHŁOPCÓW

W dniu 16.02.2024 roku na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Markach miały miejsce finały Powiatowych Igrzysk Dzieci oraz Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce 3×3 chłopców. W pierwszej fazie rywalizacji wzięli udział chłopcy z klas VI i młodszych. Osiem zgłoszonych zespołów zostało podzielonych na dwie grupy.
            W grupie A triumfowała drużyna SP1 Radzymin, wyprzedzając SP2 Zielonka, a na trzecim miejscu znalazła się ekipa SP6 Ząbki, natomiast gospodarze SP1 Marki zajęli czwarte miejsce. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów. W grupie B po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła drużyna SP2 Radzymin przed SP4 Ząbki, SP2 Marki uplasowała się na trzecim miejscu, a SP3 Ząbki na czwartym.
            W meczach półfinałowych SP1 Radzymin pokonała SP4 Ząbki, a w drugim półfinale SP2 Zielonka zwyciężyła z SP2 Radzymin. W pojedynku o trzecie miejsce zespół SP2 Radzymin pewnie pokonał SP4 Ząbki. W wielkim finale drużyna SP2 Zielonka zrewanżowała się drużynie SP1 Radzymin za wcześniejszą porażkę w fazie grupowej, triumfując 4:2. Na zakończenie najlepsze drużyny otrzymały zasłużone medale i puchary ufundowane przez Miasto Marki. Nagrody wręczył koordynator sportu w Markach, Pan Maciej Goławski.

Po zakończeniu rywalizacji dzieci, rozpoczęła się rywalizacja w kategorii młodzież. Zarówno w grupie A, jak i B dominowały zespoły ze szkół SP1 i SP2 z Marek. Walka toczyła się o drugie miejsce w grupie. W grupie A zwyciężyła drużyna SP1 Marki przed SP6 Ząbki, na trzecim miejscu znalazła się SP2 Zielonka, a na czwartym SP1 Radzymin. W grupie B triumfowała drużyna SP2 Marki przed SP2 Radzymin, SP4 Ząbki i SP3 Ząbki.
            W półfinale obie drużyny z Marek pewnie pokonały SP2 Radzymin i SP6 Ząbki. W meczu o trzecie miejsce SP6 Ząbki zwyciężyła z SP2 Radzymin. W emocjonującym finale po dwóch dogrywkach drużyna SP2 Marki pokonała SP1 Marki 4:3. Podobnie jak w grupie młodszej, najlepsze drużyny otrzymały zasłużone medale i puchary z rąk koordynatora sportu w Markach, Pana Macieja Goławskiego. Medale i puchary zostały ufundowane przez Miasto Marki.
            Wielkie podziękowania należą się Panu Michałowi Gołaszewskiemu, organizatorowi zawodów, oraz nauczycielom ze SP1 Marki i trenerom UKS 1 Marki za wkład w przygotowanie i przeprowadzenie udanej imprezy sportowej.