,,TRÓJKA” KOBYŁKA MISTRZEM MAZOWSZA W MINI PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW  !!!

,,TRÓJKA” KOBYŁKA MISTRZEM MAZOWSZA W MINI PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW !!!

Złoty medal kobyłkowskiej Trójki w Mistrzostwach Mazowsza.

W dniu 18.05.2023 w hali sportowej w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 3 w Kobyłce odbył się turniej finałowy Mistrzostw Mazowsza w kategorii czwórki chłopców urodzonych w 2010 i młodszych w minisiatkówce chłopców. Do turnieju przystąpiło osiem najlepszych drużyn wyłonionych w eliminacjach międzypowiatowych. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy eliminacyjne.

Chłopcy z Trójki przez gry grupowe przeszli odnotowując dwie wygrane bez straty seta oraz jedną porażkę z uczniami ze szkoły w Międzyborowie.

Z drugiej grupy do gier półfinałowych awansowały drużyny PSP 34 Radom oraz SP 1 Mrozy.

W pierwszy meczu półfinałowym zmierzyły się drużyny z Mrozów oraz Międzyborowa. Z tego pojedynku zwycięsko wyszli młodzi siatkarze z Międzyborowa, którzy od początku turnieju uznawani byli za jednego z faworytów  tych zawodów.

W drugim meczu półfinałowym, decydującym o wejściu do ścisłego finału,  zawodnicy PSP 3 Kobyłka spotkali się z siatkarzami z Radomia. Od początku spotkania zarysowała się przewaga gospodarzy i to oni, po wygranej 2:0 mogli cieszyć się z awansu do finału.

W meczu o trzecie miejsce spotkały się drużyny PSP34 Radom oraz SP 1 Mrozy. Po zaciętym meczu to zawodnicy z Radomia mogli się cieszyć ze zdobycia brązowych medali.

W ostatnim meczu turnieju, decydującym o tym, która drużyna zdobędzie tytuł mistrzów Mazowsza, spotkali się zawodnicy SP Międzyborów oraz PSP 3 Kobyłka. W ocenie wszystkich uczestników zawodów w finale spotkały się dwie najlepiej prezentujące się dotychczas drużyny w turnieju.

Pierwszy set siatkarze z Trójki rozpoczęli nerwowo dając przeciwnikom możliwość zdobycia kilkupunktowej przewagi. Pomimo ambitnej gry nie udało się odrobić się strat i to goście mogli cieszyć się z wygranej w pierwszym secie. W drugim secie zawodnicy Trójki od początku narzucili swój styl gry i zmuszali przeciwnika do popełniania błędów. Zaowocowało to zdecydowaną wygraną w drugim secie. Przy stanie rywalizacji 1:1, o tym, kto zwycięsko wyjdzie z tej rywalizacji zadecydował tie break. Obie drużyny wzniosły się na szczyty swoich możliwości, prezentując siatkówkę na bardzo wysokim poziomie. Gospodarze niesieni dopingiem licznie zgromadzonej publiczności od początku seta zdominowali przeciwnika i wygrali 15:8 zdobywając tytuł najlepszej drużyny na Mazowszu.

Po zakończeniu turnieju odbyła się uroczysta dekoracja czołowych drużyn. Zawodnicy otrzymali dyplom, pamiątkowe medale oraz okazałe puchary zaś zawodnicy mistrzowskiej drużyny  dodatkowo nagrody rzeczowe ufundowane przez Miasto Kobyłka.

Turniej odbywał się pod Honorowym Patronatem Burmistrz Miasta Kobyłka.

Zwyciężając w Mistrzostwach Mazowsza drużyna z „Trójki” zdobyła awans Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 1-4.06.2023 w Głuchołazach.

Skład „złotego” zespołu: Jan Wożniak (kapitan), Bartosz Matusiak, Krystian Rólka, Kacper Rusztecki, Mikołaj Murawski, Krzysztof Rękawek, Adam Kupicz, Juliusz Pawlak, Miłosz Pawlak, Warcisłwa Czerwiński.

Trenerzy: Kamil Majewski, Jarosław Wołosowicz