POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

W dniu 4.04.2024 w hali Szkoły Podstawowej nr2 w Zielonce odbyły się finały Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. Do finałowych rozgrywek awans uzyskały: Szkoła Podstawowa nr2 w Zielonce (gospodarze), Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tłuszczu, Szkoła Podstawowa nr2 w Radzyminie oraz Szkoła Podstawowa w Dobczynie. Tuż przed zawodami odbyło się losowanie par półfinałowych. Rozstawione zostały drużyny z Zielonki i Radzymina. W pierwszym półfinale SP2 Radzymin pewnie pokonał SP Dobczyn 21:3, w drugim półfinale SP2 Zielonka pokonała zdecydowanie SP JP II Tłuszcz 30:9. W meczu o III miejsce SP JP II Tłuszcz pokonała po bardzo zaciętej rywalizacji SP Dobczyn 8:5.
W meczu finałowym niespodziewanie SP2 Zielonka dość pewnie pokonała odwiecznego rywala SP2 Radzymin 15:8.

Na zakończenie odbyło się podsumowanie zawodów. Drużyny otrzymały dyplomy, medale oraz puchary ufundowane przez Powiat Wołomiński.

Szczegółowe wyniki zawodów:

½ finału

SP2 Radzymin – SP Dobczyn             21:3 (9:0)

SP2 Zielonka – SP JP II Tłuszcz          30:8 (18:3)

Mecz o III miejsce
SP JP II Tłuszcz – SP Dobczyn            8:5 (5:2)

Finał

SP2 Zielonka – SP2 Radzymin           15:8 (10:3)

Projekt „Organizacja Mistrzostw Powiatu Wołomińskiego w wybranych dyscyplinach sportowych” dofinansowany jest ze środków Powiatu Wołomińskiego

Pełna klasyfikacja Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt: