Sprawozdanie w Powiatowych biegów przełajowych

POWIATOWE ZAWODY W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W środę 30.09.2020 Zarząd Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Wołominie przy pomocy Urzędu Miasta w Zielonce oraz nauczycieli wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr2 w Zielonce przeprowadził powiatowe zawody w Indywidualnych biegach przełajowych.
                Ze względu na sytuację epidemiczną zawody zostały przeprowadzone w dwóch terminach.
O godz 11.00 rozegrano Powiatowe Igrzyska Dzieci (klasy IV-VI), natomiast po przerwie około godz. 13.00 zostały przeprowadzone Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasy (VII-VIII).
                Do rywalizacji w kasach IV-VI przystąpiło  166 zawodniczek i zawodników z 13 szkół powiatu wołomińskiego.
                Czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:

Dziewczęta (2010)
1. Oliwia Burza (SP1 Ząbki)
2. Angelika Przyborowska (SP JP II Tłuszcz)
3. Lena Stępień (SP Miąse)

Dziewczęta (2009)
1. Gabriela Krysik (SP Miąse)
2. Aleksandra Chacińska (SP Nowe Ręczaje)

Chłopcy (2009)
1. Aleksander Tarszkiewicz (SP JP II Tłuszcz)
2. Maciej Pawliszyn (ZSP Nr2 Kobyłka)
3. Marcin Dąbrowski (SP2 Zielonka)

Chłopcy (2008)
1. Patryk Wróbel (SP Nowe Ręczaje)
2. Michał Dzędzykowski (SP JP II Tłuszcz)

3. SP4 Ząbki                    27 pkt.

Do rywalizacji w kasach VII-VIII przystąpiło  119 zawodniczek i zawodników z 12 szkół powiatu wołomińskiego.

Dziewczęta (2007)
1. Beata Kaźmierczak  (SP JP II Tłuszcz)

3. Marcin Szewcow (SP1 Ząbki)

W klasyfikacji drużynowej Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej czołowe miejsca zajęły:

Dziewczęta

1. SP2 Zielonka             40 pkt.
  2.  SP JP II Tłuszcz        40 pkt.

3. SP4 Ząbki               20 pkt.

Chłopcy

1. SP JP II Tłuszcz         41 pkt.
  2. SP Dobczyn                               35 pkt.
  3. SP4 Ząbki                    34 pkt.

Najlepsza trójka z każdego biegu otrzymała pamiątkowe medale z rąk nauczycieli wychowania fizycznego zwycięzcy w każdej kategorii. Najlepszych 8 zawodniczek i zawodników uzyskało awans do zawodów międzypowiatowych w Piasecznie.
                Warto również podkreślić, że zawody po raz pierwszy w historii zostały przeprowadzone za pomocą profesjonalnego sprzętu do pomiaru czasu w technologii RFID.

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom startu w zawodach i życzymy udanej rywalizacji na kolejnym poziomie.